forum.Ohota.by в Telegram - ВОЙТИ

Разработаем свой проект правил рыболовства?

В данном форуме обсуждаем правила охоты и рыболовства, правовые вопросы, вопросы регистрации судов, оружия. Юридически е аспекты рыболовства и охоты в Беларуси.

Модераторы: Yurkoff, Hawk80

Поделиться ...

Re: Разработаем свой проект правил рыболовства?

Сообщение root » 04 авг 2010, 08:36

manulm писал(а):Предлагаю запретить ловлю щуки на дорожку , и вообще использование на озерах лодочных моторов(кроме электромоторов) - два примера :
- озеро Отолово - на лодке остается черная маслянная полоса
- было красивейшее озеро Уклеино - все заливчики заросшие кувшинками и лилиями , после того как разрешили дорожить с мотором , хапуги моторами просто уничтожили эту красоту , превратив озеро в болото :sad:


Согласен, некотрые узнав что моторы разрешены сильно злоупотребляют :( в результате убивается природа.
Насчет дорожки под веслами - не знаю, но вот трол под мотором как-то настораживает.
Аватара пользователя
root
ohota.by
 
Сообщения: 9506
Зарегистрирован: 11 ноя 2006, 01:41
Откуда: Минск
Репутация: 117 [ ? ]
Благодарил (а): 4201 раз.
Поблагодарили: 3667 раз.

forum.Ohota.by в Telegram - ВОЙТИ

Re: Разработаем свой проект правил рыболовства?

Сообщение Белаус » 12 ноя 2010, 13:14

:-): Яшчэ раз усіх бла... дару пакуль так асабіста ад сабе! :ps_ih: Даў бы кожнаму па мільярду ці некалькі мільярду дулляраў, так занадта марудна мая друкарня пад кодавым названнем "Ебсант фота ідыёшн"! :st_ruskiy: Я купіў дзве ракеткі з вала ндчыкам дзеля сетачцы у якою яна упакована, і тока дзеля яе! :-( На кассе прадаў чыца узяла і парвала яе :du_ma_et: Ды стакой хуткасьцю, што я і зяпу не паспеў раззявіць :cry_ing: Збянтэжыць дзяўчынку зусім не хацелася, бо яна хацела хутчэй абслужыць! :smu:sche_nie: Памяркаваўшы не доўга :st_ruskiy: Рашыў - "Рэж буронку стары". Бо дыяметр маленькі гэтай сетчцы. :ko_re:sha: А калі парэзаць па месцы разрыву ды сшыць, то і павялічыць не пытанне :fish: Хуч за усю сю - сю маю шмат гадовую і шмат страдальную упусціў аднаго ляшча, аб чым ніколькі не шкадую. :ya_hoo_oo: Таму што стаяў з рыбаком, а ён пытаў яка рыбка у нас тут ля палацу спорта ловіцца. :fish: Такога ляшчару я і аднаму :st_ruskiy: памог адпусьціць бо апяць жа не было унас падсачка. :ps_ih: Выбачай це за дліннае прадслоўе. :smu:sche_nie: :starik:
:du_ma_et: Цяпер па сутнасці. :palatka: Трэба разумець, што ВЯЛІЗНАЯ СПРАВА патрабуе часу немалага і намаганеў ня хілых :ko_re:sha: Тыя законы, што у нашых галовах і будуць сапраўднымі. :cry_ing: Напрыклад. :st_ruskiy: Ловіць дзед рыбку, дымя цыбаркай бесперапынна, а "бычкі" у ваду. :sh_ok: Рабіць яму вымову...Забарані БОГ.Яшчэ "адыграе у яшчык". :du_ma_et: Яму жыць засталося можа на апошнюю зацяжку, ая такі "законнік" буду сапсавать астатак жыцця. :al_kana_ft: Хай жывуць і радуюцца! :gar_mo:nist: А як біёлагам вывучаць, а потым выводзіць розныя многалікія балезні рыб калі не цягаць іх сецямі? А як чысціць вадаёмы без моцных стальных сетак? Ну і мнагадзетным семьям тож трэба неяк карміцца. :lodka s dev: Будуць структуры нагляду.
Police.gif
Police.gif (18.59 КБ) Просмотров: 4558
Будуць яны жа і браканьернічаць. :smu:sche_nie: Не ўсе канешне. :du_ma_et: Уся справау тым скока? Так што сеткі ужо забаронены і на далей.Ловім па законе і совесці. :starik: Забаронаў павінна быць менее на бумагах, а более у галавах. :de_vil: Я за драконаўскія законы па часткі забруджвання асяродзя рукамі і нагамі. :de_vil: Кінуў бутэльку дзе папала сбяры мяшок пад прымусам. :du_ma_et: Прымусіць ёсь каму.Спроць "арміі" лабатрасаў мона прадставіць нашых вайскоўцаў. Хай паслужаць айчыне на гэтым "фронце".
Police.gif
Police.gif (18.59 КБ) Просмотров: 4558
Ну і канешне другія сілавыя структуры. :de_vil: Аб'явіць вайну раздалбаям!
лучше калымить в Гондурасе-чем гондурасить на колыме.
Аватара пользователя
Белаус
Цикавы
 
Сообщения: 264
Зарегистрирован: 21 мар 2010, 21:03
Откуда: Minsk
Репутация: 0 [ ? ]
Благодарил (а): 660 раз.
Поблагодарили: 41 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 13