forum.Ohota.by в Telegram - ВОЙТИ

Охота с гончей

Форум любителей охоты с гончими собаками

Модераторы: mitya.suhoy, Hunter-103, Aleksej_006

Поделиться ...

Re: Охота с гончей

Сообщение serega_hunt » 21 янв 2019, 12:42

Заяц не так прост как кажется, ходил так потому, что под деревьями хорошая корка, которая его держит и отсутствие снега... Достойная работа в очень непростых условиях, поздравляю!!! По поводу лап, которые не режутся... очень жаль что мало таких собак осталось... У мамы тоже "жалезные" лапы))))
Cсылка скрыта. Для просмотра зарегистрируйтесь на форуме или войдите на форум.
Аватара пользователя
serega_hunt
Гуру
 
Сообщения: 1016
Зарегистрирован: 22 янв 2012, 17:47
Откуда: Минск
Репутация: 5 [ ? ]
Благодарил (а): 79 раз.
Поблагодарили: 210 раз.

forum.Ohota.by в Telegram - ВОЙТИ

Re: Охота с гончей

Сообщение Aleksej_006 » 21 янв 2019, 14:56

Всех отличившихся с полем.
Я же в субботу наслаждался работой собаки ..... правда в зоне покоя "В" :-(

Еще пришёл местный и грозил инспекцией. Типа он кинолог и нам нужно правильно дрессировать собаку, чтобы она не загоняла зверя в тихую зону.
А гоняла где положено........ но я так не умею :ne_vi_del:
Вложения
1.jpg
Мы в воде ледяной не плачем И в огне почти не горим Мы охотники за удачей Птицей цвета ультрамарин
Аватара пользователя
Aleksej_006
Гуру
 
Сообщения: 1847
Зарегистрирован: 12 июн 2009, 16:22
Откуда: Минск
Репутация: 7 [ ? ]
Награды: 2
За особый вклад в жизнь форума (1) Участник Фестиваля (1)
Благодарил (а): 210 раз.
Поблагодарили: 250 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение Aleksej_006 » 21 янв 2019, 15:07

А в воскресенье хорошо гоняла. Подстроился, и тут выстрел в 100 метрах. Думал что друг стрелял. Выждал минуту и пошёл к месту по трекеру.
Следы на снегу описали ситуацию: какой-то голодный человек подстроился под гон, добыл зайчика и быстро исчез. Тропление охотника к успеху не привело - очень он спешил :-)

Ну да ладно, собачка поработала, мы послушали.

Потом пустил в паре, это была моя роковая ошибка. Подняв кого-то (похоже заяц) он ушли по дороге на скорости до 40 км/ч и зависли в большом массиве. С трудом удалось подловить их в 22:30 ..... В итоге прошли 30 км с периодическим зависанием трекера на 10-20 минут. А второй трекер завис на 4 часа.
Мы в воде ледяной не плачем И в огне почти не горим Мы охотники за удачей Птицей цвета ультрамарин
Аватара пользователя
Aleksej_006
Гуру
 
Сообщения: 1847
Зарегистрирован: 12 июн 2009, 16:22
Откуда: Минск
Репутация: 7 [ ? ]
Награды: 2
За особый вклад в жизнь форума (1) Участник Фестиваля (1)
Благодарил (а): 210 раз.
Поблагодарили: 250 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение haiax » 22 янв 2019, 17:14

Абяцаны працяг.

"13-е, неспадзяванка альбо «батальёны просяць агню»"

У нядзелю 13-га давялося загадваць сабаку вылезцi з будкi i заскокваць у машыну. Звычайна, як пачуе мяне на двары, то пачынае скуголiць. Па Astro 320 ён напярэдаднi прабег 51 кiламетр, з улiкам таго, что пасля 1,5 км пачынае губляцца сiгнал i разлiковыя прамежкi 5с, то значна больш. А колькi ж заяц праскакаў? Яго ж яшчэ з гадзiну выжлоўка ганяла.
Машыну паставiў за вёскай пры дарозе, якраз за 200 метраў. Можна ўжо паляваць. Не люблю я гэтыя мясцiны, праз трое што iх любяць казулi i ласi. Пагоркi з курганамi-могiлкамi параслi ялiнамi, а яры – аciнамi. Як казаў мне адзiн знаёмы капальнiк – курганы IV стагоддзя, у iх акрамя парэшткаў i чарэп'я i не было нiчога. А калi i было – iх «удзячныя нашчадкi» шматкроць перакапалi.
Ласi з казулямi перабралiся хто ў лядоунi, а хто ў пушчу падаўся ваукоў кармiць. Лiсаў кароста i шаленства пабралi, таму тутака пануюць зайцы ды вавёркi.
Выпусцiў свайго ганчака з машыны i паказаў кiрунак проста у лес. Парвалася лямка заплечнiка – дрэнная прыкмета –можна ўжо i да хаты вяртацца)))
Ганчак мяне не паслухаў, а пацёгся ў бярозавы гай ля вёскi. За час палявання ў пошуку зайцоў я прызвычаiўся яму давяраць. Колькi разоў спрабаваў паклiкаць яго на начны заечы след, а ён яго гаспадара ўжо гатовы ўзагнаць з лежнi за паукiлометры.
Адышоў пару соцен метраў ад машыны i стаў чакаць сабаку. Ён адыходзiў усё далей. За 600 метраў на ускрайку гая аказаўся – аддаў голас. Праз 5 хвiлiн ужо быў не голас, а галас. Спачатку заяц накiраваўся у бок машыны, але на дарожцы, што ўкаталi вяскоуцы цягаючы дровы з лесу, вырашыу праверыць майстэрства ганчака – туды-сюды па дарозе i скiдка назад у кусты. Але гэта праверка для пачаткоўца. Праз хвiлiну ганчак вяртаўся за зайцам да лежнi. Гон паступова аддаляўся, зрауняўся пачалiся звычайныя сколы. Пакуль усё адбывалася, як я i планаваў. У вялiкi лес заяц не пабег i праз паўгадзiны мусiў быць недзе побач. Ад лесу пайшоў мяжой у лог парослы ялiнамi.
Я чакаў ва ўтоцы лога. Заяц павiнен быў выскачыць проста на мяне, а ўжо тады бегчы альбо ў курганы, альбо вяртацца ў бярэзнiк. Здавалася гон наблiжаўся с хуткасцю цягнiка. Я ўжо ўклау стрэльбу ў плячо. Сэца выскоквала з грудзей. Але заяц знянацку выскачыў на поле у бок гая i стау. Вялiкi шарак, з-за гэтага мне падалося што ён блiжэй, чым насамрэч. Стрэлiу без спадзявання на удачу. Пасля гая заяц падбег па дарозе да маёй машыны на 20 крокаў, скiнуся у поле да хутароў, а пасля пайшоў у суседнюю вёску за 1,5 кiлометры, адкуль не хацеў вяртацца. Згубiў яго выжлец на перакрыжаваннi ў сярэдзiне вёскi. Вярануўся да машыны. Папалуднаваў i вырашыў нарэшце дапасцi да пахавальных курганоў…

За это сообщение автора haiax поблагодарили - 4:
Aleksej_006, Kaiman, serega_hunt, канонир
Аватара пользователя
haiax
Гуру
 
Сообщения: 1112
Зарегистрирован: 23 мар 2017, 07:50
Откуда: Минск
Репутация: 1 [ ? ]
Благодарил (а): 137 раз.
Поблагодарили: 202 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение haiax » 23 янв 2019, 12:57

…Толькi зайшоў у лес адразу ўбачыу малiк. Паказаў ганчаку, а сам застаўся на месцы, каб не храбусцець на увесь лес.
Можа i не камiльфо страляць толькi ўзагнанага зайца, але яшчэ не было паляунiчага дня каб я гона не наслухаўся, а вось на пытаннi жонкi пра зайцоў даводзiцца з большага адказваць – у лесе))
Праз некалькi хвiлiн выжлец зароў быццам ускочыу ў кiпень. Бачнасць у лесе з-за сьнегу i ламачча метраў 30. Заяц робiць круг па лесе, па навiгатары прайшоў у 60 метрах ад мяне. Спадзяюся, што дасць другi па сваiх слядох. Пачынаю цiшком падыходзiць. Але другога круга не было. Заяц выскачыў з лесу i пабег на дарогу, а пасля у бок хутароў.
Я сеў на корч на ўзлеску ў месцы дзе выскачыў заяц, ды стаў чакаць яго вяртання. Па навiгатару адсочваў маршрут пагонi. Праз гадзiну вярнуся сабака. Я вельмi здзiвiўся, чаму ён гэтак хутка кiнуў зайца. Каб не песрспектыва валачыся некалькi кiламетраў па замеценым полi, паспрабаваў бы высветлiць… А хоць яго - не адзiн заяц у гэтым лесе – пасунуўся далей…

За это сообщение автора haiax поблагодарили - 5:
Aleksej_006, AUDI_100, Kaiman, serega_hunt, канонир
Аватара пользователя
haiax
Гуру
 
Сообщения: 1112
Зарегистрирован: 23 мар 2017, 07:50
Откуда: Минск
Репутация: 1 [ ? ]
Благодарил (а): 137 раз.
Поблагодарили: 202 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение haiax » 24 янв 2019, 17:22

…За ноч зайцы ладне нахадзiлi. Як я i меркаваў выжлец знайшоў шарака ў ламаччы на курганах. Гон пайшоў у напрамку вёскi. Я стау ў асiнавым лагу. Падабаецца мне гэтакi лаз –верагоднасць убачыць i пацэлiць у звера павялiчваецца. Патэлефанаваў таварыш, што паляваў за некалькi кiлометраў ад мяне, але размову давялося хутка скончыць – гон звярнуўся у мой бок. Раптам з ялiннiка у лог скацiўся шарак. Я стрэлiў з 30 метраў, а ён бяжыць, другi раз усмалiў – зноўку спудлаваў. Шараку яшчэ з рова выбiрацца. Спрабую закiнуць новыя набоi, але не магу пераламiць стрэльбу – заклiнавала. Як я спудлаваў не разумею, але гэта ж не першыня. А вось стрэльба - прыкрая неспадзяванка, вось табе i надзейная Т-34))

Аднойчы ўжо яна мяне падводзiла гадоў 10 назад. Пайшоу я ў загон, мой лайк з ягд-тэр'ерам таварыша выганяюць проста на мяне з малiннiка дзве казулi, адну я паклаў, а на другой спужына лопнула. Яно то можа i дзякуй Богу, бо рэшта карцечы напалохала стралка, якi стаяу недзе побач. Егер паставiў стралкоу лiтарай Г, а мне пра тое не сказаў.

Выкараскаўся ў роспачы на ўзлесак, а за 15 крокаў ад мяне заяц кульгець-кульгець. Спахапiўся - у мяне ж камера ў смартфоне ёсць. Пакуль прыладзiўся - ужо толькi сабаку запiсаў. Пачаў тэлефанаваць таварышам па агнявую падтрымку, але у iх свае ганчакi шаракоў ганяюць ды й валачыся да мяне некалькi кiлометраў па гэткiм снезе анiхто не згадзiўся. Засталося схавацца, улавiць ганчака на следзе i дахаты. Але гэткi фокус мае сабакi яшчэ ў нагонцы паспыталi. Зараз на гэта трэба iх добрая воля, яны засвоiлi, што звер каля мяне не ляжыць – трэба заклаcцi кружаля 20 метраў вакол мяне i ганяць далей.

Выйшаў на гасцiнец i вырашыў вiдэапаляваннем заняцца. Месца зручнае - заяц з лесу ў лес цераз яго туды-сюды шыбуе, толькi снег з-пад лапаў курэць. Але i тут бяда – пайшоў снег. Перагледзеў вiдэа на сваiм старэнкiм смартфоне. Калi сабаку i разбярэш на полi, дык заяц выглядае дробнай кузуркай. Голас ганчака з дынамiка вiшчыць, як у нейкай эстонкi. Батарэя ў смартфоне зусiм cела.
У галаву лезуць думкi, што з гэткай стрэльбай у машыне я чаканы падарунак iнспекцыi. Але пакуль галоўнае злавiць ганчака. Ды дзе ж там - надвор'е змянiлася, пачалася адлiга. Снег ужо не курэць i cлед заечы не засыпае, а наадварот пакiдае добрыя пахкiя адбiткi. Ужо другая гадзiна гону мiнула, заяц угрэўся i пачынае западаць, але няма яму нiдзе паратунку.

Пачынае цямнець, плюнуў я на гэткую работу i павалокся да машыны. Адшукаў у бакажнiку шрубоўку i адкруцiу прыклАд. Нацягнуў чахол на стрэьбу – зашпiлiўся! Можна спакойна да хаты ехаць. Хоць i не нацягаўся сёння (паўкiлометра ад машыны не адышоў), але вырашыў падрамаць. Гон далятаў праз шыбы машыны i тады я пазiраў на экран навiгатара. То 2 км, а то 600 метраў. Але вось 300 метраў i цiшыня! Пачакаў некалькi хвiлiн i вылез з машыны. Па ўсiм вiдаць заяц зашыўся недзе ў ламаччы на ўзлеску, а выжлец спрабуе яго апароць. Дастаў я сваю сапелку i задзмуў у яе з усяе моцы. Гук у прыцемках аказаўся даволi моцны, а эффект адваротны. Цi то заяц спалохаўся гуку i выскачыў, цi то на яго выжлец узбiўся. Зноў пачаўся канцэрт, якi сёння мяне ўжо не радаваў.
- А каб цябе, воўчае мяса!
Летась якраз з гэтага лесу воўк выбег, калi выжлец у другi бок щарака пагнаў.
Але як з'ядуць таксама бяда - хоць шмат што мне ў сабаку не падабаецца, лепшага ў мяне пакуль нямашака. А паспрабуй хоць якога выгадаваць ды наганяць – за год ня ўправiшся.

Недзе ў вёсцы а сёмай гадзiне выжлец кiнуў зайца i пабег да машыны. Можа згубiў зайца канчаткова, а можа забаяўся начаваць у лесе. На тым маё нешчаслiвае паляванне ў гэты дзень скончылася.

За это сообщение автора haiax поблагодарили - 4:
Aleksej_006, Kaiman, канонир, Мікалай
Аватара пользователя
haiax
Гуру
 
Сообщения: 1112
Зарегистрирован: 23 мар 2017, 07:50
Откуда: Минск
Репутация: 1 [ ? ]
Благодарил (а): 137 раз.
Поблагодарили: 202 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение Aleksej_006 » 24 янв 2019, 20:49

Хорошо написал :co_ol:
Только ЭГ зря обидел :ni_zia:
Мы в воде ледяной не плачем И в огне почти не горим Мы охотники за удачей Птицей цвета ультрамарин
Аватара пользователя
Aleksej_006
Гуру
 
Сообщения: 1847
Зарегистрирован: 12 июн 2009, 16:22
Откуда: Минск
Репутация: 7 [ ? ]
Награды: 2
За особый вклад в жизнь форума (1) Участник Фестиваля (1)
Благодарил (а): 210 раз.
Поблагодарили: 250 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение haiax » 25 янв 2019, 07:57

Алексей, зря обижаешься.
Во-первых, в русской классике - "Записках мелкотравчатого" Дриянского (настоятельно рекомендую почитать) слово "пищат" эквивалентно слову "работают")).
Во-вторых, если б я написал "выжлец басавiта роу, як эстонка" или "ляцеу па сумётах стралой, як такса" было бы совсем смешно.
В-третьих, даже в теме про матчевую встречу вы стыдливо умалчиваете, что она только для ЭГ (я бы не догадался когда прочёл). Чтобы не подумали, что состязания бэби-класса? :mi_ga_et:
В-четвёртых, купив дэо матис, не являясь бедным человеком, будь готов к насмешкам окружающих.
В-пятых, спроси любого покупающего щенка ЭГ никто не скажет об их чутье и крепких лапах, при равной стоимости щенка с полноразмерными гончими. Все думают, что меньше места занимает, меньше жрёт и т.п. Т.е. похожи на людей стремящихся снять с говна плевку. :-)

Можно продолжить, но если серьёзно, то порода на таких как ты держится и перспектив у неё, по моему мнению, больше, чем у остальных гончих.
Аватара пользователя
haiax
Гуру
 
Сообщения: 1112
Зарегистрирован: 23 мар 2017, 07:50
Откуда: Минск
Репутация: 1 [ ? ]
Благодарил (а): 137 раз.
Поблагодарили: 202 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение Aleksej_006 » 25 янв 2019, 12:06

[quote="haiax"]Дима, ну ты совсем берега попутал) Там я в шутку сказал, а тут всерьёз.

1. Я читал....
2. Без коментариев
3. даже в теме про матчевую встречу вы стыдливо умалчиваете, что она только для ЭГ (я бы не догадался когда прочёл). Чтобы не подумали, что состязания бэби-класса? :mi_ga_et:
Ничего стыдливого, это кинологическое мероприятие, и больше пользы от него, если оно монопородное.

4. купив дэо матис, не являясь бедным человеком, будь готов к насмешкам окружающих.

А купив MINI Cooper , тоже будешь насмехаться?

5. спроси любого покупающего щенка ЭГ никто не скажет об их чутье и крепких лапах, при равной стоимости щенка с полноразмерными гончими. Все думают, что меньше места занимает, меньше жрёт и т.п. Т.е. похожи на людей стремящихся снять с говна плевку. :-)

Я считаю, что ЭГ должны иметь более сильное чутье , чтобы конкурировать с крупными гончими.... так как чтобы победить - нужно переломить предубеждение экспертов. И победа должна быть безусловной.

Думаю моя выжловка, будет впереди твоего выжлеца. :mi_ga_et: Потому что ведёт нос, а не ноги. Трубач, Хоревича всегда водил РГ и РПГ. Так что осторожнее с “говном”
Мы в воде ледяной не плачем И в огне почти не горим Мы охотники за удачей Птицей цвета ультрамарин
Аватара пользователя
Aleksej_006
Гуру
 
Сообщения: 1847
Зарегистрирован: 12 июн 2009, 16:22
Откуда: Минск
Репутация: 7 [ ? ]
Награды: 2
За особый вклад в жизнь форума (1) Участник Фестиваля (1)
Благодарил (а): 210 раз.
Поблагодарили: 250 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение haiax » 25 янв 2019, 16:06

Эк тебя задело :-) Наступил на любимый мозоль? Корректнее сравнивать было бы тебе свою выжловку с Серёгиной. О мастерстве ты забыл наверное? Ну да ладно, уговорил. Только, чур, свою течной не выставлять. Подождём пока снег сойдёт немного, а то ещё соревнующаяся утонет в сугробе. Может мне к выжлецу волокушу привязать?

Не обижайся. На вот ещё рассказик почитай.
Аватара пользователя
haiax
Гуру
 
Сообщения: 1112
Зарегистрирован: 23 мар 2017, 07:50
Откуда: Минск
Репутация: 1 [ ? ]
Благодарил (а): 137 раз.
Поблагодарили: 202 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение haiax » 25 янв 2019, 16:09

Падарунак на Вадохрышча.

Сумняваўся цi ехаць увогуле на паляванне. Адлiга змянiлася на мароз, ледзяшы з дрэвау пабiлi снежнае покрыва ў лесе шматлiкiмi ямкамi. Вось сапрауднае выпрабаванне для нюха ганчака!
Ранiцою праверыў шарон на двары. Ломiцца пальцамi, ня надта рэжа. Прыняў канчатковае рашэнне ехаць. Выжлец хаця i падрэжыцца, але не сакалечыцца. У лесе мусяць быць толькi мы з ганчаком ды зайцы альбо яшчэ якiя iншыя недавяркi, як я))
Паехаў iзноў на курганы, дзе на мiнулым тыднi паразганяў зайцоў. Свежых слядоў няма. Ганчак раскiрэчыў ногi i фацэтна iх перастауляе. Пра лiхiя скокi праз павалы ня можа быць i гаворкi. Хадзiць цяжка нават па лесе. Пайшоў па сваiх слядах, ступаючы як у шкляныя вядзерцы.
З кончыка гона ў выжлеца падаюць кропелькi крывi, на слядах таксама праглядваюць. Вырашыў iсцi у большы лес. Там у лагах больш снегу, на iм чамусцi няма шарону, зайцы павiнны пакiдаць сляды, нат калi сёння не хадзiлi. Ды i паляваць у гэным лесе можа ўжо не давядзецца. На лета плануюць там зрабiць зону «А» – разводзiць аленяў для замежнiкаў ды заможных мiнскiх карабiнераў. Ганчатнiкам можа дадуць зону каля шашы на Гародню, бо там чамусцi аленi ня хочуць разводзiцца, а тое што на асфальце не адзiн ганчак ляжа дык гэта мяснiкоў i iхняе кiраунiцтва у БТПР толькi усцешыць.

Дапоўз да леса. Сапраўды ў лагчыне снегу па пояс, але i заяц сляды пакiнуў. Ганчак адразу iмi зацiкавiўся i праз пару хвiлiн ярка пагнаў. Хвiлiн 20 прастаяў у лагу. Тут добра, ветра маразянага не адчуваеш. Можа на мяне б i выкацiў шарак, але з поля смык мяшанцаў заганаў у лес iншага шарака. На гэтым iхнi гон скончыуся, але яны яшчэ хвiлiн 15 пабрэхвалi раз пораз, пакуль не пачулi як у кустоўi раве iхнi гаспадар, падымаючы iм чарговага зайца.

Гляжу па навiгатары, а мой заяц ужо двойчы прасеку пералез, вырашыў i я на яе ўзбiцца. Па прасецы iсцi цяжка - снегу намяло па пояс, а па лесе - гучна. Выпаўз на пагорак прасекi, стаў за голы куст i убачыў за 180 метраў вялiкага шарака, што пераплывае прасеку. Ен стаў, паглядзеў на мяне i рушыў далей. Выжлец за iм выбег праз 5 хвiлiн. Гон увесь час быу у межах 600 метровага кругу, але заяц па сваiх слядах амаль не хадзiў, вiдаць што ён iх сам ня бачыў. Праз дзве з паловай гадзiны ганчак кiнуў зайца. Пайшлi шукаць iншага.

На лясной дарожцы ледзь зауважны след шарака, па iм пабег ганчак ды саскочыў у густы ялiннiк з паваламi. Аказаўся, нават завыу цi то ў роспачы, што няможа ўзагнаць зайца, цi то спадзяючыся сагнаць яго з лежнi. Дапамагчы яму я б ня змог нават калi б захацеу, бо месца вельмi густое.

Пайшлi шукаць iнщага. Дакладней шукаў ганчак, а я iшоў па старых слядах iншых паляўнiчых. Зайшоў чарговы лясны яр. З аднаго боку густы ялiннiк, з другога – асiннiк, улюбёнае месца шаракоў. Адразу ўбачыў, што нейкi малады згаладнелы тут сталавауся ночай. Але бачна сляды для сабакi зусiм незауважныя. Толькi натхнёны папярэдняй няудачай ганчак вырашыў абшукаць увесь ялiннiк. Я адпачываў i збiраўся ужо вяртацца да машыны. Раптам пачаўся гон, па iм было чуваць, што шарак злез ранней, можа пачуў як я храбусцеў у яры. Зноў пачаў штурмаваць прасеку. Разы са два павалiўся, набраў снегу ў боты, зламаў пазногаць, калi стаў яго з iх здабываць, абдрапаў рукi аб малiннiк - стау крывiць разам з ганчаком)). Гон цягнуўся павольна. На 700 метраў пасунууся за паугадзiны. Але пачаў вяртацца.

Шарэла. Пералез на супрацьлеглы ад ялiннiка бок прасекi i стаў чакаць. У галаву лезлi сумныя думкi. Таварышы паляунiчыя адзначаюць вадохрышча, ладзяць драбiну у сажалку, а я тут захрас на час вядомы толькi ганчаку. I толькi падумаў аб тым, што чаму б Госпаду не з'явiць ласку сваю – зрабiць мне падарунак на Вадохрышча ў выглядзе зайца, як убачыў, што невялiчкi шарачок паузе пад ялiнкамi насустач гону.

Пакуль ускiнуў стрэльбу, шарак запоуз за сумёт. Стрэлiў у сумёт, спадзеючыся, што шрот праб'е снег. Снег асыпаўся i я зауважыу пад iм павалiну. Але калi Пан Бог вырашыў мяне ашчаслiвiць, то мусiць заяц павiнны быў ускочыць мне ў заплечнiк. Заяц вылез насупраць мяне на прасеку i ўсеуся каля куста. Нават гэткаму недалужнаму стралку, як я, цяжка было спудлаваць. Выжлец прыйшоў з голасам толькi праз 10 хвiлiнаў! I ў царкву ж па нюх для ганчака ня сходзiш.
Узяў ганчака на повад. У поўнай цемры ён давалок мяне да машыны.
Вложения
190120193835.jpg

За это сообщение автора haiax поблагодарили - 4:
Aleksej_006, Kaiman, канонир, Мікалай
Аватара пользователя
haiax
Гуру
 
Сообщения: 1112
Зарегистрирован: 23 мар 2017, 07:50
Откуда: Минск
Репутация: 1 [ ? ]
Благодарил (а): 137 раз.
Поблагодарили: 202 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение Aleksej_006 » 25 янв 2019, 16:36

haiax писал(а):Эк тебя задело :-) Наступил на любимый мозоль? Корректнее сравнивать было бы тебе свою выжловку с Серёгиной. О мастерстве ты забыл наверное? Ну да ладно, уговорил. Только, чур, свою течной не выставлять. Подождём пока снег сойдёт немного, а то ещё соревнующаяся утонет в сугробе. Может мне к выжлецу волокушу привязать?

Не обижайся. На вот ещё рассказик почитай.


С Сергеем посоревнуемся :mi_ga_et:
В силе голоса однозначно моя проиграет, а в остальном .... ещё не факт.

По поводу глубокого снега, Жуля умудрилась за два дня набегать сотню километров. А во вторник уже была бодрячком. И лапы целы. Немного когти набиты.

П.с. Ну да ладно, сейчас заценим, твою повесть. :-):
Мы в воде ледяной не плачем И в огне почти не горим Мы охотники за удачей Птицей цвета ультрамарин
Аватара пользователя
Aleksej_006
Гуру
 
Сообщения: 1847
Зарегистрирован: 12 июн 2009, 16:22
Откуда: Минск
Репутация: 7 [ ? ]
Награды: 2
За особый вклад в жизнь форума (1) Участник Фестиваля (1)
Благодарил (а): 210 раз.
Поблагодарили: 250 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение Люблю Охоту » 25 янв 2019, 17:11

Леха, подари Аяксу щенка со следующего помета. Наблюдаю давно за его любовью к ЭГ! Он к ним явно неравнодушен!!! Кто кого чубит...
Люблю Охоту
Свой
 
Сообщения: 63
Зарегистрирован: 24 сен 2017, 08:23
Откуда: Минск
Репутация: 4 [ ? ]
Благодарил (а): 23 раз.
Поблагодарили: 63 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение Aleksej_006 » 25 янв 2019, 17:15

Кто кого чубит, тот того и любит :-):
Мы в воде ледяной не плачем И в огне почти не горим Мы охотники за удачей Птицей цвета ультрамарин

За это сообщение автора Aleksej_006 поблагодарили - 2:
Kaiman, Люблю Охоту
Аватара пользователя
Aleksej_006
Гуру
 
Сообщения: 1847
Зарегистрирован: 12 июн 2009, 16:22
Откуда: Минск
Репутация: 7 [ ? ]
Награды: 2
За особый вклад в жизнь форума (1) Участник Фестиваля (1)
Благодарил (а): 210 раз.
Поблагодарили: 250 раз.

Re: Охота с гончей

Сообщение Kaiman » 26 янв 2019, 15:18

image-0-02-05-91b091156d56e7982788ce031ef2e69af1da650f11092a39f12d93dd12f83167-V.jpg
image-0-02-05-3d98e7ed6556d2b7eb4a03d9e3247c661045dbacb40f1b6daec69576a7687709-V.jpg


Товарищи закрывают сезон. :-):
А я в пролете с закрытием. Так сложились обстоятельства, что дома сижу...
Kaiman
Новичок
 
Сообщения: 8
Зарегистрирован: 20 ноя 2018, 10:59
Откуда: Минск
Репутация: 0 [ ? ]
Благодарил (а): 19 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Пред.След.

  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 20